Zobu implanti

Zobārsts Mārtiņš Ločmelis pieņem pacientus ceturtdienās un katru otro trešdienu.

INFORMĀCIJA PAR IMPLANTIEM

Avots: Straumann.lv

Zoba implants ir zoba saknes aizvietotājs, izgatavots no īpaši izturīga, viegla un bioloģiski saderīga materiāla (titāna, cirkonija vai to sakausējuma). Implants izskatās pēc nelielas skrūvītes, kuru ķirurģiski ievieto žokļa kaulā un pēc tam pie tā tiek piestiprināts mākslīgais zoba kronītis.

Zobu implantēšana ir pārbaudīta un droša procedūra, lai aizvietotu zaudētu zobu vai aizpildītu spraugas starp zobiem, kā arī novērstu pārējo zobu pārbīdīšanos uz brīvo vietu. Tāpat kā dabīgie zobi, arī implanti var kalpot visu mūžu pie nosacījuma, ka Jūs rūpējaties par tiem, apmeklējiet ārsta noteiktās pārbaudes un zobu higiēnu divreiz gadā. Pacientiem ar implantiem ir svarīgi ievērot veselīgu diētu un rūpēties par zobu veselību.

Zoba implants cilvēkam pirmo reizi tika ievietots tālajā 1967. gadā. Kopš tā laika implantoloģija ir attīstījusies tik tālu, ka mūsdienās zobu atjaunošanas procedūra, izmantojot implantus, katru gadu tiek veikta vairāk kā 10 miljoniem cilvēku visā pasaulē. Jau 20 gadus zobu implantoloģija ir pieejama arī Latvijā. 

Pēc viena vai vairāku zobu zaudēšanas ir nepieciešams pēc iespējas ātrāk tos aizstāt ar zobu implantiem. Ārstēšanu atliekot, organismā nenovēršami sāksies nevēlami procesi:

  • Nesaņemot ierasto slodzi, žokļa kauls zaudētā zoba vietā sāks izzust. Tā rezultātā var mainīties sejas forma, cilvēks pāragri novecos.
  • Uz zaudētā zoba pusi sāks sasvērties blakus esošie zobi. Starp zobiem izveidosies neglīta sprauga, kas ietekmēs jūsu smaidu, apgrūtinās zobu tīrīšanu un radīs nevajadzīgu diskomfortu.
  • Izmainīsies sakodiens. Ar nepareizu sakodienu ēdienu būs grūtāk sakošļāt, kā arī var rasties galvassāpes.

Zobu implantācija – mūsdienīgs un progresīvs veids, kā atjaunot vienu vai vairākus zaudētus zobus. Šo ārstēšanas metodi iesaka zobārsti visā pasaulē sekojošu iemeslu dēļ:

  • Uzticama procedūra. Implanti ieaug 96-100% gadījumu un nevainojami var kalpot visu mūžu.
  • Nesāpīga, vienkārša, ātra operācija. Zobu implantēšanas procedūras tiek veiktas vietējā anestēzijā. Operācija ilgst tikai 30-60 minūtes.
  • Maksimāls estētiskais rezultāts. Implantētu zobu no īsta var atšķirt tikai zobārsts, rūpīgi apskatot pacienta mutes dobumu.

Tiltveida zobu protēze jeb „tiltiņš” ir mākslīgu zobu kronīšu savienojums, kas tiek uzlikts uz blakus esošiem zobiem. Lai gan daudzus gadu desmitus šis zobu ārstēšanas veids ir bijis vispopulārākais, tam ir vairāki būtiski trūkumi.

  • Lielāka zobu slimību varbūtība. Ārstēšana ar „tiltiņu” vienmēr palielina risku saslimt ar zobu slimībām, jo:
    • lai „tiltiņu” piestiprinātu, veselie blakus esošie zobi ir jāslīpē, un tas ievērojami samazina to izturību;
    • zem „tiltiņa” uzkrājas grūti iztīrāmas ēdiena atliekas – tā ir ideāla vide kariesa attīstībai.
  • Tehniski sarežģīta ārstēšana. Ar „tiltiņa” palīdzību ir grūti kvalitatīvi atjaunot vairākus zaudētus zobus.
  • Pagaidu risinājums. „Tiltiņš” ir samērā primitīvs ārstēšanas veids. Pacientam ātrāk vai vēlāk tas būs jāmaina. Ļoti iespējams, ka iepriekšējie atbalsta zobi vairs nederēs, tie būs jāizrauj, jāslīpē citi zobi un, protams, par to visu vajadzēs atkārtoti maksāt.

Izņemama zobu plate ir klasisks risinājums tiem, kas zaudējuši vairākus vai visus zobus. Diemžēl par klasiku kļuvušas arī ar platēm saistītās neērtības:

  • Pastāvīgas sāpes. Pacientiem, kuri zaudētu zobu aizvietošanai izvēlas plates, nāksies samierināties ar to, ka plate var berzt un spiest. Tā notiek tādēļ, ka cilvēka organisms nemitīgi mainās, tādēļ izgatavot plati, kas perfekti kalpos ilgu laiku, vienkārši nav iespējams.
  • Ierobežotas košļāšanas iespējas. Ar platēm ir īpaši grūti sakošļāt cietu ēdienu.
  • Psiholoģisks diskomforts. Daudziem, kas nēsā plates, rodas kompleksi. Īpaši neērta situācija var rasties, ja plate negaidīti izkrīt – ēdot vai kādā citā nepiemērotā brīdī.

No visiem šiem trūkumiem ir iespējams izvairīties, izvēloties ievērojami progresīvāku zaudēto zobu atjaunošanas veidu – zobu implantāciju.

Plānojot zobu implantāciju, vispirms tiek novērtēts žokļa kaula daudzums un kvalitāte. Kaula pieaudzēšanas procedūra (kaula augmentācija) ir nepieciešama, ja esošais kauls nav pietiekams zobu implanta ievietošanai.

Ja trūkstoša zoba vietā kauls ilgu laiku nav bijis noslogots, tas pakāpeniski samazinās. Sākas kaula rezorbcija – kaula zudums, kas izpaužas kā žokļa augstuma un platuma samazināšanās.

Kaulu palielina, izmantojot pacienta paša kaulu vai kaula aizvietotājus (biomateriālus). Procedūra tiek veikta vietējā anestēzijā. Pēc pacienta vēlēšanās operāciju var veikt, izmantojot sedāciju.

PIEDĀVĀJAM ŠĀDU RAŽOTĀJU IMPLANTUS

ETK (Francija)

ETK implantus, kas kopš 1992. gada tiek izgatavoti Francijā un Latvijā tiek izmantoti jau vairāk kā 8 gadus.

Straumann (Šveice)

Straumann BLX premium implanti, kas tiek ražoti Šveicē. Straumann implanti un sistēmas ir ļoti atzītas un inovatīvas.

Sweden & Martina (Itālija)

IMPLANTU IEVIETOŠANAS PROCESS

Implantu ievietošanas process

1. Konsultācija pie Dr. M. Ločmeļa

2. 3d rentgens (pacientiem, kam jau ir rentgens uztaisīts, lūdzam, to nest USB atmiņā vai diskā (CD)

3. Atkārtota konsultācija, vienošanās par implanta ievietošanas datumu vai citu manipulāciju

4. Implanta (skrūves) ievietošana līdz 1h

5. Dzīšanas process 2-6 mēneši, implanta stabilitātes pārbaude ar Osstell 

6. Protezēšana uz implanta (2-3 īsas vizītes)

Implantu izmaksas un apmaksas iespējas

Izmaksas vienam implantam + kronim sākot no 1400 EUR. Precīzākas izmaksas tiks noteiktas konsultācijas laikā.

Ja nepieciešams, apjomīgiem zobārstniecības un protezēšanas darbiem piedāvājam nomaksas iespēju sadarbībā ar InBank Līzings. Vairāk lasīt sadaļā NOMAKSA.

PIeņemšanas ceturtdienās un katru otro trešdienu.

ATŠĶIRĪBA STARP DABĪGU ZOBU UN IMPLANTU

Dental-implants